Google SSL olmayan Web Sitelerini Güvensiz Sayacak

Yazar Alican HAZIR Bilgilendirme Yorum yok Google SSL olmayan Web Sitelerini Güvensiz Sayacak

SSL Kullanmak HTTPS

Google 2018 yılının ortasından itibaren web siteleri için bir güvenlik sertifikası zorunluluğu getirmiştir. Bu zorunluluk Chrome kullanan kullanıcılarda giriş yaptığı web sitelerinde bir güvenlik sertifikası yoksa web sitelerinde “Güvenli Değil” yazısı çıkmaktadır.

Bu durum siteleri ziyaret eden bazı kullanıcıları endişelendirdiği gibi site sahiplerini zorunlu olarak Güvenlik Sertifikası kullanmaya yöneltmektedir.

Günümüzde SSL Sertifikaları (Güvenlik Sertifikası), sadece e-ticaret siteleri için değil kurumsal web siteleri ve haber portalları içinde zorunluluk haline gelmiştir. Sertifikanın varlığı web sitenizi gezen kullanıcıları, sitenizde daha güvenilir şekilde gezinmesini sağlayacağı gibi Google gibi birçok arama motorunda güvenlik sertifikasının varlığı organik aramalarda SSL sertifikası kullanmayan rakiplerinize göre daha avantajlı olmanızı ve aramalarda üst sıralarda yer almanızı sağlamaktadır.

SSL Avantajları

SSL Sertifikalarının fiyatları sertifikaların koruma, şifreleme ve tazminatlarına göre değişmektedir. Biz e-ticaret özelliği barındırmayan kurumsal web siteleri için GeoTrust Quick SSL Premium sertifikasını tercih ediyoruz herhangi bir belge gerektirmeden tarafımızca kurulum yapılmaktadır. SSL sertifikası kurulum ve satınmak için lütfen tıklayın.

Google – SSL Haberi Teknoseyir, Teknoloji Haberi

Aşağıdaki videoda Google’ın SSL Sertifikaları ile ilgili teknoloji haberine ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Paylaş:
Görüşmeyi Başlat
1
💬 WhatsApp
Merhaba 👋🏻
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by