SEO


SEO'nun Önemi

SEO, Search Engine Optimization, kısaca arama motoru optimizasyonu, Türkiyede genel olarak Google göz önüne alınır.

Sitenizin arama motorlarında istenilen anahtar kelimelerde, ilk sayfada veya üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalardır. Google Adwords gibi ücretli reklamlara bağımlılığınızı azaltmak için yapılır. Yapılan iç SEO çalışmaları, sitenizin kalite puanlarının yükselmesini sağlar kalite puanları yüksek olan sitelerde Adwords harcamaları düşer, tıklama veya görüntülenme başına daha az ücretler ödersiniz.

Arama motorlarında ilk sayfada olmak rakiplerinizin önüne geçmek iş dünyasında gelirlerinizin doğru oranda artmasını sağlar, müşterileriniz size daha kolay ulaşabilir. Alican Design olarak yaptığımız sitelerde sitelerimizin iç SEO durumuna dikkat ediyoruz. Tüm yaptığımız sitelerde iç seo ve arama motorlarına uygunluk garantisi veriyoruz. Ayrıca firmamız tarafından yapılmayan sitelerede iç SEO yapmaktayız.

İç SEO

İç SEO, site içi SEO da denilir. Dış SEO’dan önce yapılır. Web sitenizin, kodlaması ve içerikleri ile alakalıdır. İç SEO düzgün yapılmayan web sitelerinde dış SEO yeteri kadar sonuç vermez.

  • Site içi optimizasyon sorunları varsa giderilir.
  • Sayfa içeriğine göre anahtar kelime yoğunluğu ayarlanır.
  • Yazılım hataları varsa W3 Standartlarına göre düzeltilir
  • Sıkıştırılması gereken CSS, JS, HTML gibi kodlar sıkıştırılır.
  • Sayfa hızı yavaş olan sayfalarda sayfalar sıkıştırılır.
  • İmaj dosları (JPG, PNG) sıkıştırılarak alt etiket ile birlikte eklenir.
  • Başlık, Açıklama, Anahtar Kelime, H etiketleri ayarlanır.
  • CSS Standartizasyonu, CSS Spirte yapılır. CSS’ler PHP olarak eklenir
  • Meta Tag, Nofollow Linkler ve Conanical etiketler ayarlanır.
  • Tarayıcı ön bellekleme ayarları yapılır.

Yukarıda sayılan bu özellikler en önemlileri olup öncelik yapılması gerekenlerdir tabiki İç SEO sadece burada yazılanlarla bitmez.

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Dış SEO

Dış SEO, iç SEO kadar önemlidir. SEO uzmanları dış SEO‘nun %65 oranında önemli olduğunu hatta en önemli SEO biçimi olduğunu söylemekte fakat SEO işlemlerinin hızlı ve en iyi şekilde sonuç verebilmesi için biz öncelik olarak iç SEO işlemlerinin yapılmasını tercih ederiz.

Site dışı SEO çalışmalarında, prestijli haber sitelerinden, sektörel bloglardan tanıtım yazıları, forum, sosyal medya, sözlük, video çalışmaları gibi çeşitli çalışma yöntemleriyle siteniz için çeşitliliği referans linkler sağlanır. Biz bu linklere SEO alanında backlink diyoruz.

Site dışı SEO çalışmalarda link çeşitliliği sağlamazsanız, herhangi bir nedenden dolayı bir backlinkiniz silindiğinde sıralamalarda olumsuz olarak etkisini daha fazla gösterecektir. Link çeşitliliği sağlandığı ise bu kayıplar minimuma inmektedir. Link kaybı yaşanmayacağınız backlinkler alınması site için oldukça önemlidir.

Kurumsal SEO

Kurumsal SEO yaptığımız SEO çalışmaları kalıcı olup Mağaza bölümüzden hizmet verdiğimiz SEO paketlerimizi inceleyebilirsiniz. SEO ile ilgili bilgiler için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 WhatsApp
Merhaba 👋🏻
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by