Yazılım


özel yazılımlar

E-Ticaret Yazılımları

Alican Design olarak müşterilerimiz için özel e-ticaret yazılımları yapmaktayız. E-ticaret yazılımları genel olarak masraflı olup müşterilerin dünündüğü ancak bir türlü hayata geçiremediği projelerdir. Biz burada bu tabuları yıkıp profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olmayı kolaylaştırıyoruz.

Müşterilerimize E-Ticaret Çözümleri olarak 2 seçenek sunuyoruz.

  • İsteklerinize göre sizin için hazırlanan özel e-ticaret yazılımları
  • Açık Kaynak Kodlu e-ticaret yazılımları

Özel E-Ticaret Yazılımları

Müşterilerin isteklerine göre hazırlanan e-ticaret yazılımlarıdır. Müşterinin ihtiyaçlarına göre yazılımın analizi hazırlanır ve ona göre bir fiyatlandırma yapılır.

Genel olarak özel yaptırılan e-ticaret yazılımları fiyat ve maliyet açısından külfetlidir. Yazılım’ın Lisans’ı, kaynak kodları sözleşmedeki anlaşmaya göre müşteriye verilebilir. Kaynak kodlara erişim hakkı fiyat olarak yazılımı etkileyecektir.

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımları

Ortalama 3,5 – 5 yıl önce açık kaynak kodlu e-ticaret siteleri genel olarak önerilmiyorken bugün tamda aradığımız herşeyi bize sunan açık kaynak koldu e-ticaret siteleri zengin eklenti ve tema seçenekleriyle açıkçası istediğimizden bile bazen fazlasını vermekte.

Peki nedir bu açık kaynak kodlu e-ticaret siteleri kullanımı nasıldır ?

Açık kaynak kodlu e-ticaret siteleri profesyonel yazılım ekiplerinin geliştirip internet üzerinde yazılımını ücretsiz dağıttığı yazılımlardır.

Özel eklentiler veya ücretli temalar ile istenilen görünüm veya özellikler yazılıma yüklenebilir, yazılım için özel eklentiler geliştirilebilir. Kaynak kodları açık olduğundan lisans sıkıntısı çekmezsiniz.

Firmaların Hazır Alt Yapılı E-Ticaret yazılımlarındaki gibi kurulum artı yıllık bir bedel karşılığı sattığı e-ticaret yazılımların da yıllık kira vermenize gerek kalmaz yazılımı bir kez yaptırırsınız ömürboyu kullanım hakkı sizin elinizde olur.

Hazır Alt yapılı E-Ticaret Yazılımları

Hazır Alt Yapılı E-ticaret sitemleri Türkiyede E-Ticaret yazılımı yapan yazılım şirketlerinin kendi e-ticaret yazılımlarını yapıp belli bir bedel karşılığı müşterilerine kiralamasıdır. E-Ticaret yazılımlarını paketleştirmişlerdir ve paketlerdeki içeriklere göre yıllık kira ücretleri değişmektedir.

*Alican Design’da Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Yazılımı yoktur.

Yıllık Masraflar

Her e-ticaret sitesinin açıkçası her sitenin yıllık bir masrafı vardır. Bu masraflar kullandığınız Hosting, Sunucu, SSL sertifikası, Statik IP hizmeti türüne göre değişiklik göstermektedir ayrıca yıllık bir domain ücreti vardır. Bu bedeller dolar kuru üzerinden olduğu için ne yazıkki her yıl değerler değişim göstermektedir.

Özel E-Ticaret Yazılımları, Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Yazılımları veya Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımları olsun tüm durumlarda karşınıza yıllık masraflar çıkacaktır. Sadece açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımlarında bu masraflar çok daha düşük olabilir bunu siz ayarlarsınız.

Peki hangi E-Ticaret Yazılımını seçmeliyim hangisi daha avantajlı?

Evet kilit sorumuz ihtiyaçlara göre tabiki sorunun cevabı değişmekte ama ilk etapta biz küçük ve orta ölcekli bir şirketseniz bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duyuyor veya bir e-ticaret girişimi yapmak istiyorsanız kesinlikle Açık Kaynak Kodlu bir e-ticaret yazılımını öneriyoruz.

Niye mi? Öncelikle Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Paket Yazılımları olsun, şirketiniz için yaptırmak istediğiniz bir özel e-ticaret yazılımı olsun tüm özellikler hatta bazen fazlası Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret yazılımlarında var. Hatta sürekli gelişip her geçen gün bizi şaşırtan özellikler gelmekte.

Kesinlikle Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Paket Yazılımlarına göre daha avantajlı. Yazılım firması ile aboneliğiniz bittiğinde içerik ve ürünlerinizi kaybediyorsunuz fakat yaptırdığınız Özel E-Ticaret yazılımları veya Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret yazılımlarında bu durum söz konusu değil yazılımınızı istediğiniz zaman yedekleyip sitenizi kapatsanız dahi aylar ve yıllar sonra tekrar aktif etme şansınız var. Yazılımı her hangi bir medya’ya DVD, CD veya Harici Harddisk, USB’ye yedekleyebilirsiniz.

Daha iyi bir görün daha iyi bir mobil uyumluluk daha zengin tema içeriği

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret yazılımları kesinlikle profesyonel bir e-ticaret sitesi gibi bir görünüm size sunar. Yaklaşık 3.000’den fazla Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Teması vardır, Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Paket Yazılımlarında ise bu sayı 20’yi geçmez. Satış yapabilmeniz için profesyonel görünmek çok önemlidir. Siteniz mobil, tablet ve bilgisayarlarda paket yazılımlara göre daha şık ve daha iyi görünecektir.

Biz ilk etapta müşterilerimize e-ticaret sitelerinde belli bir noktaya ve müşteri portföyü ve kazanç elde edene kadar açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımlarını öneriyoruz, daha sonra özel yazılım bir e-ticaret sitesi kesinlikle yapılmalıdır.

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımı Kurulumu

Kesinlikle Profesyonel bir ekip tarafından yapılması tavsiye edilir güvenlik açıklarının kapatılması stabilizasyonluk ve verimlilik açısından uzman yazılımcılar tarafından kurulmalıdır.

Hazır Alt Yapılı E-Ticaret Paket Yazılımları ve Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret yazılımları arasındaki farklar ve avantajları için blog bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Özel Yazılımlar

Özel bir yazılıma mı ihtiyacınız var ? Doğru adrestesiniz, projelerinizi, özel yazılımlarınızı hayata geçireceğiniz yer burası.

Alican Design da yazılım projeleriniz sizin isteklerinize göre hazırlanır, yazılımın her evresinde size raporlar, görseller ve yazılımın demo ve beta aşamalarında size sunularak test edilir. Yazılımlar öncelikle yüksek maliyetler ve standart çözümlerle değil, düşük maliyetler ve yüksek kalitede çözümler ile sunulur. En önemlisi, zamanında ve siz nasıl istiyorsanız o şekilde olur.

  • Web Tabanlı B2B, B2C, C2C, E-Ticaret yazılımları
  • CRM, ERP gibi yazılımlar
  • Mobil Uygulamalar
  • Restoran, Otel, Tuzim Acenteleri Yönetim Sistemleri
  • POS Sistemleri (PayU, 3Pay, İyzico, BKM Express, Bankalar, vs.)

e-ticaret siteleri

En İyi Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımları

Dünya üzerinde açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımları denildiğinde en iyi ve en güncel, en çok eklenti ve temaya sahip olan e-ticaret yazılımları en başta Woocommerce olmak üzere sırasıyla Magento, Opencart ve son olarak Prestashoptur.

woocommerceWoocommerce e-ticaret yapmak isteyenler için pratik ve kullanışlı bir çözümdür. WordPress ile entegre çalışan Woocommerce, kurulduktan sonra e-ticaret yapmaya olanak sağlıyor.

e-ticaret-magentoMagento, açık kaynaklı ve özgür bir e-ticaret web uygulamasıdır. İlk sürümü 31 Mart 2008 tarihinde duyurulan Magento, binlerce çözüm ortağı tarafından desteklenen ve Dünya çapında 150.000’den fazla işletme tarafından kullanılan bir açık kaynak kodlu e-ticaret platformudur.

opencartOpenCart anahtar teslim güçlü bir e-ticaret scriptidir. Opencart hızlı kurulum ve 6000′den fazla modül sayesinde, işletmeler düşük bir maliyet ile hazır tema ve modülleri kendi e-mağazaları için kolaylıkla düzenleyebilir ve geliştrebilir.

prestashop Prestashop, 2007 yılında küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanabileceği bir e-ticaret yazılımı olarak piyasaya sürülmüştür. E-ticaret scriptleri arasında ücretsiz, kaliteli ve gelişmiş bir e-ticaret sitesi yapabileceğiniz bir yazılımdır. Dünya üzerinde 100 binden fazla kullanıcısı ve geliştiricisi bulunmaktadır.

Ödeme Yöntemleri

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımları, Kaynak kodlarına erişim sağlayabileceğimiz e-ticaret yazılımlarına PayU, 3Pay, İyzico, PayPal, Skrill, BKM Express, Banka POS’ları gibi ödeme yöntemlerinin entegrasyonları.

ödeme yöntemleri

Görüşmeyi Başlat
1
💬 WhatsApp
Merhaba 👋🏻
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by